صفحه نخست/بیمه عمر و سرمایه گذاری

  بیمه عمر و تشکیل سرمایه سرمد

life-insurance

پنج دقیقه به بیمه عمر سرمد فکر کنید .... فقط پنج دقیقه!

چند سال دیگه میخواهید برای دخترتان جهیزیه عالی تهیه کنید ... با کدام سرمایه؟
شایدم پسرتان از شما درخواست هزینه تحصیل یا هزینه ازدواج بکند، میخواهید مانند یک قهرمان برایش باشید و هزینه هایش را بپردازید ... با کدام پول؟
روز اول که با همسرتان ازدواج کردید به او قول دادید که همواره در کنارش خواهید بود و سختی ها را برای هم سهل و آسان میکنید ... تابحال برای قولی که دادید چه برنامه ریزی کردید؟
شایدم اصلا ازدواج نکردید، اشکالی نداره. چه برنامه ای برای جمع کردن یک سرمایه خوب دارید؟
تابحال فکر کردید اگر خدای نکرده برای شما اتفاقی بیفته، خانواده شما چطور امرار معاش می کنند؟
اگر اتفاقی بیفته که منجر به از کار افتادگی بشه، چطور هزینه های زندگیمون رو تامین میکنیم؟
... میدونستید که برای تمام این سوال ها یک راه حل هست؟

یک راه حل ساده!

شما میتونید از مبلغی که روزانه یا ماهیانه درآمد کسب می کنید، بخشی که معمولا نیاز ندارید یا صرف هزینه های غیر ضروری می کنید را به بیمه عمر سرمد اختصاص بدید و در عوض خیالتون راحت باشه که پول شما به طور منظم براتون سرمایه گذاری میشه. مهم تر اینکه اگه خدای نکرده زندگی دگرگون بشه و اتفاق ناگواری مثل فوت، نقص، عضو، ازکار افتادگی و یا بیماری های خاص اتفاق بیفته، بیمه سرمد وارد عمل میشه و نه تنها مبلغ سرمایه گذاری شده و سود ها رو پرداخت می کنه بلکه مبلغی هم به عنوان سرمایه میده تا مشکلات مالی رو پوشش بدیم.


«بیمه عمر و تشکیل سرمایه سرمد»

life-insurance: اندوخته صندوق

بخش اول: اندوخته صندوق

بیمه نامه ای است که شما با پرداخت مبلغی به انتخاب خود سالیانه به بیمه سرمد پرداخت می کنید که بیمه سرمد بخشی از آن را بابت هزینه پوشش های بیمه ای برداشته و مابقی را در حسابی به اسم اندوخته صندوق برایمان سرمایه گذاری میکند.
خوب سرمایه گذاری باید سود هم داشته باشد، بیمه سرمد دقیقا همین کار را میکند. طی چند سال گذشته بیمه سرمد بین 21.6 تا 28 درصد در همین سرمایه گذاری ها روی اندوخته های بیمه عمر پرداخت کرده است.
مبلغ این سودها به اندوخته صندوق اضافه شده و سالهای بعد با جمع این مبالغ و حق بیمه های سال های بعد سرمایه گذاری شده و باعث میشه که به این اندوخته ها اصطلاحا سود مرکب تعلق بگیره و این اندوخته ها به صورت تصاعدی اضافه بشوند.

خوب حالا با این مبلغ اندوخته صندوق چه کار میشه کرد؟

از ابتدای سال دوم به بعد میشه از مبلغ اندوخته صندوق برداشت کرد. (هر چند که سرمایه گذاری بلند مدت است و برداشت در سال های اول توصیه نمیشه) اگر هم نخواستیم برداشت کنیم، قابلیت این را دارد که به اندازه ۹۰ درصد اندوخته صندوق از بیمه سرمد وام دریافت کنیم.
اگر به اندوخته صندوق خود دست نزنیم هم میتونیم در پایان مدت آن را به صورت یکجا دریافت کنیم یا اینکه با بیمه سرمد توافق کرده و مبلغ اندوخته را به صورت مستمری دریافت کنیم.
این امکان هم برای ما هست که برای مقابله با تورم سالیانه، سالانه درصدی را اضافه تر پرداخت کنیم که تورم را پوشش بدهیم. (بطور مثال اگر حق بیمه سال اول را یک میلیون تومان انتخاب کردیم، سال به سال 20 درصد نسبت به سال قبل بیشتر پرداخت کنیم)
اندوخته ای که تا اینجا برایتان توضیح دادم، در هر صورتی پرداخت می شود، اگر بیمه شده سالم باشد یا خدای نکرده اتفاقی برایش افتاده باشد.

life-insurance: پوشش های بیمه ای

بخش دوم: پوشش های بیمه ای (توضیح با یک مثال):

اما اینجا ما یک سری پوشش های بیمه ای هم داریم که با یک مثال برایتان تشریح می کنیم:
مثلاً اگر شخصی برای سال اول حق بیمه سه میلیون تومان را انتخاب کند، از همان ابتدای قرارداد 75 میلیون تومان سرمایه فوت دارد. به این معنی که اگر خدای نکرده بر اثر هر عاملی فوت کند، بیمه سرمد 75 میلیون تومان به علاوه اندوخته صندوق به شخص یا اشخاصی می دهد که به عنوان ذینفع بیمه نامه مشخص شده اند.
حالا اگر شخص بر اثر حادثه فوت کرد به جای آن، 300 میلیون بعلاوه اندوخته صندوق پرداخت می شود.
اگر شخصی بر اثر حادثه و به صورت دائم از کار افتاده شد، بیمه سرمد 75 میلیون تومان به خود شخص به عنوان سرمایه ازکار افتادگی به شخص پرداخت می کند.
شخصی که از کار افتاده شده، به مدت ۱۰ سال هم از پرداخت حق بیمه معاف شده و حق بیمه اش را بیمه سرمد پرداخت می کند! همین شخص ۲ برابر حق بیمه سالیانه خود را به صورت مستمری از بیمه سرمد به صورت جداگانه هم دریافت می کند!!
اینجا بیمه سرمد پنج تا بیماری را به عنوان بیماری خاص نام برده (سکته قلبی، سکته مغزی، عمل کرونر قلب باز، پیوند اعضای اصلی بدن، انواع سرطان) و در این مثال ما تا سقف 30 میلیون تومان هم به عنوان هزینه های درمانی به شخص بیمه شده پرداخت می کند.

  این بود یک توضیح ساده از بیمه عمر و تشکیل سرمایه سرمد

 

حالا یکبار دیگه به صورت تیتر شده مزایای بیمه عمر سرمد را برایتان می آوریم:

life-insurance: سود - سرمایه - ریسک
۱- محدودیت سنی برای بیمه شدن وجود ندارد و تمام افراد زیر 65 سال از بدو تولد می توانند تحت پوشش این نوع بیمه عمر باشند.
۲- سود سرمایه گذاری در این نوع بیمه نامه باتوجه به میزان ریسک پذیری شما متفاوت است که تعیین ریسک آن هم توسط خودتان مشخص خواهد شد.
۳- می توانید برای اینکه چند سال بعد پول دریافتی تان ارزش خود را حفظ کرده باشد سالانه مبلغی را به حق بیمه خود اضافه کنید تا تورم نیز پوشش داده شود.
۴- این نوع بیمه کاملا انعطاف پذیر است و امکان افزایش و یا کاهش حق بیمه هر سال وجود دارد.
۵- در صورتی که سالی مشکل مالی شدید داشتید و قادر به پرداخت حق بیمه خود نبودید امکان پرداخت حق بیمه از محل اندوخته شما وجود دارد!
۶- از سال دوم صدور بیمه نامه امکان برداشت از حساب اندوخته برای شما میسر است.
۷- بیمه سرمد هزینه های امراض خاص (سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، پیوند اعضا و جراحی قلب باز) که در طول مدت بیمه حاصل شود را تا سقف 30 میلیون تومان می پردازد که حتی تا چند نوبت قابل پرداخت است.
۸- شما می توانید از سال دوم صدور بیمه نامه به بعد به اندازه ارزش اندوخته صندوق خود وام دریافت کنید که بهره این وام 4 درصد بیشتر از سود واریزی در آن سال خواهد بود.
life-insurance: بازنشستگی
۹- شما بعد از اتمام مدت بیمه می توانید اندوخته صندوق خود را به صورت مستمری بازنشستگی دریافت کنید و اندوخته صندوق خود را کماکان در سبد سرمایه گذاری حفظ کنید.
۱۰- در صورتی که بیمه شده بر اثر حادثه ای دچار از کار افتادگی دائم شود بیمه سرمد معادل ۱۰۰٪ سرمایه فوت را به شخص پرداخت می کند تا بتواند تاحدودی جوابگوی هزینه های شخص باشد.
۱۱- در صورتی که با نامه معتبر پزشکی اثبات شود بیمه شده در سال پایانی عمر خود است و امیدی به معالجه وی نیست بیمه سرمد در صورتی که اندوخته صندوق شخص به صفر رسیده باشد ۲۵٪ از سرمایه فوت را به خود شخص پرداخت می کند و مابقی بعد از فوت بیمه شده به بازماندگان پرداخت می شود.
۱۲- کلیه بیمه گذاران از پرداخت مالیات سرمایه بیمه معاف هستند.
۱۳- در صورتی که بیمه گذار یعنی شخصی که حق بیمه را پرداخت می کند دچار از کارافتادگی کامل شود به طوری که نتواند به شغل و تخصص خود بپردازد بیمه سرمد متعهد به پرداخت حق بیمه این بیمه گذار به مدت ۱۰ سال بر اساس آخرین مبلغ پرداختی شخص می شود.
۱۴- برای افراد کمتر از پنجاه سال تا سرمایه 150 میلیون تومان و همچنین کودکان زیر ۱۵ سال نیاز به هیچگونه آزمایشی برای تشخیص سلامت ندارند.
۱۵- در صورت فوت بیمه شده به صورت طبیعی سرمایه فوت به بازماندگان یا ذینفع پرداخت می گردد که در صورتی که فوت شخص بر اثر حادثه باشد چهار برابر سرمایه فوت پرداخت می شود.

شاید شما بخواهید شرح کامل شرایط و مفاد بیمه عمر و تشکیل سرمایه سرمد را هم بخوانید:

شرایط عمومی بیمه عمر و تشکیل سرمایه

شرایط طرح جدید امراض خاص

شرایط کامل پوشش فوت یا از کار افتادگی دائم

شرایط کامل پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

شرایط کامل پوشش امراض خاص طرح قدیم

مطالعه سوالات متداول در بیمه عمر

اطلاعات بیشتر، مشاوره و گرفتن جدول محاسبات بیمه عمر سرمد:

شما می توانید با مراجعه به دفتر نمایندگی علیزاده با شماره تلفن 02188340012 و 02188340013 تماس گرفته و با دادن مشخصات خود و میزان مبالغی که به عنوان حق بیمه عمر سرمد انتخاب کرده اید، اطلاعات بیمه عمر و تشکیل سرمایه را به صورت حضوری، تلگرام، ایمیل و یا فکس دریافت کنید.

خرید بیمه نامه عمر و تشکیل سرمایه سرمد:

شما میتوانید برای خرید این بیمه نامه، پس از تماس قبلی با شماره تلفن 02188340012 با دردست داشتن شناسنامه و کارت ملی به همراه مبلغ پیش پرداخت (قسط اول بیمه نامه)، به آدرس دفتر نمایندگی 1648 بیمه سرمد واقع در تهران، خیابان سمیه، روبروی برج سپهر، بین بهار و مفتح، ساختمان مروارید، پلاک 86، طبقه همکف، واحد 2 مراجعه نموده و پرسشنامه را تکمیل کنید. پس از آن پرسشنامه توسط کارشناسان و پزشک معتمد بیمه سرمد مورد بررسی قرار گرفته و طی فرآیندی معمولا 1 الی 3 روزه بیمه نامه صادر شده و توسط نمایندگی بیمه سرمد تحویل شما خواهد شد.

اگر به دلیل کمبود وقت یا بعد مسافت قادر به حضور در دفتر نبودید، میتوانید پس از تماس تلفنی با ما، پرسشنامه را با حضور مشاور خود در محل کار یا منزل خود تکمیل کرده و بیمه نامه را خریداری نمائید.

  امتیاز ویژه: خریداران بیمه عمر و تشکیل سرمایه سرمد از 30 درصد تخفیف بیشتر در بیمه بدنه خودرو خود بهره مند خواهند بود.

در صورتی که بیمه گذار بیمه عمر سرمد باشید، می توانید از امکان خرید بیمه نامه ثالث قسطی نیز بهره مند شوید

همچنين، تخفیف خرید بیمه آتش سوزی به همراه سرقت اثاثیه منزل، تا 50 درصد برای خریداران بیمه عمر سرمد


فردا دیر است، از همین امروز به فکر برنامه ریزی مالی برای آینده خود باشید! چرا که تا تصمیمی اتخاذ نشود، تغییری در زندگی رخ نمی دهد! و این قانون است!